Pomoce dla niepe?nosprawnych

Zobacz jak mechanizacja pomaga niepe?nosprawnym w sprawnym poruszaniu si?

Zastosowanie windy dla niepelnosprawnych zamiast dzwigów osobowych

Posted by pozycjoner1 on May 16, 2016 at 4:05 AM

 

wejście do windyWindy dla niepełnosprawnych stały się jednym z coraz popularniejszych rozwiązań problemów niedostosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z uwagi na zdecydowanie niższe koszty oraz możliwości techniczne specjalistyczne windy i platformy coraz powszechniej spotyka się nie tylko w obiektach publicznych, ale również w prywatnych budynkach

 

Winda dla niepełnosprawnych a dźwigi osobowe

Osoby posiadające problemy z poruszaniem się mają szczególne problemy z pokonywaniem różnic kondygnacji budynków. Zarówno ludzi poruszający się przy pomocy kul, balkoników, ale przede wszystkim poruszający się na wózkach dla niepełnosprawnych zwracają uwagę na niedostosowanie wielu obiektów do ich możliwości pokonywania stopni. Szczególnie schody są szczególnie trudną do pokonania barierą.

 

You need Adobe Flash Player to view this content.

W wielku obiektach zgodnie z obowiąjącym prawem zastosowane są dźwigi osobowe. W zależności od wysokości budynku i ilości kondygnacji inwestor musi zastosować w obiekcie wysokościowym windę dostępną dla wszystkich użytkowników. Jednak budynki niskie i średniowysokie nie są wyposażane w dźwigi osobowe. Duży koszt zamontowania tych urządzeń sprawia, że szczególnie starsze obiekty nie posiadają windy, które umożliwiją części użytkowników na dostanie się na wyższe kondygnacje.

 

podnośnik platformowyKoszty budowy dźwigów osobowych są zdecydowanie wyższe i już w przypadku dobowy szybów windy do obiektu cena wybudowania tego urządzenia jest nieosiągalna dla większości administratorów obiektów. Inaczej wygląda sprawa doposażenia obiektu w specjalistyczne windy przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach. Windy pozwalające pokonać jedną czy 2 kondygnacje oparte o ponośniki śrubowe to koszt kilkukrotnie niższy niż inwestycja w windę osobową podnoszoną przez silnik w szybkie.

 

Windy dla niepełnosprawnych – niskie wymagania techniczne

Poza ceną również wymagania techniczne, a więc możliwość zastosowania tych urządzeń dla niepełnosprwanych pozwala na zastosowanie wind w obiektach, których konstrukcja uniemożliwia dobudowanie szybu standardowej windy. Poznaj szczegóły dotyczące tych urządzeń na stronie http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/

Categories: windy schodowe, bariery architektoniczne