Pomoce dla niepe?nosprawnych

Zobacz jak mechanizacja pomaga niepe?nosprawnym w sprawnym poruszaniu si?

Inwitujemy Państwa aż do zapoznania się ze fragmentami naszej palety, obejmującej zaopatrzenia dźwigowe umożliwiające pokonywanie ingerencyj architektonicznych. Pojawiły się w niej nowe zaś używane krzesła schodowe, palety oraz windy dla niepełnosprawnych. Strona ów powstała po owo, żeby udostępnić Państwu wiedzę odnośnie do propozycji nas oraz technik zakupu wyprzedawanych urządzeń, przeznaczonych dla osób starszych i chorych.Wybór ów jest nieprzypadkowy - załatwienia z polskiej propozycji dowodzą Państwu możność zwiększenia komfortu podczas poruszania się po schodach w zamieszkiwanym domu. Zdajemy samemu sprawę spośród tego, gdy niewielka widnieje świadomość osoby w naszym kraju często wybiera się różne dźwigi przyschodowe zamiast zabudowanych wind w budynkach. Staramy się zwiększać ich wiedzę na ten przedmiot tworząc akcje informacyjne w Internecie zaś na łamach gazet zaś czasopism. Jakąś spośród postaci informowania o tym, cięgiem egzotycznym na terytorium polski zjawisku, widnieje właśnie ów strona.


view:  full / summary

Zastosowanie windy dla niepelnosprawnych zamiast dzwigˇw osobowych

Posted by pozycjoner1 on May 16, 2016 at 4:05 AM

 

wejście do windyWindy dla niepełnosprawnych stały się jednym z coraz popularniejszych rozwiązań problemów niedostosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z uwagi na zdecydowanie niższe koszty oraz możliwości techniczne specjalistyczne windy i platformy coraz powszechniej spotyka się nie tylko w obiektach publicznych, ale również w prywatnych budynkach

 

Winda dla niepełnosprawnych a dźwigi osobowe

Osoby posiadające problemy z poruszaniem się mają szczególne problemy z pokonywaniem różnic kondygnacji budynków. Zarówno ludzi poruszający się przy pomocy kul, balkoników, ale przede wszystkim poruszający się na wózkach dla niepełnosprawnych zwracają uwagę na niedostosowanie wielu obiektów do ich możliwości pokonywania stopni. Szczególnie schody są szczególnie trudną do pokonania barierą.

 

You need Adobe Flash Player to view this content.

W wielku obiektach zgodnie z obowiąjącym prawem zastosowane są dźwigi osobowe. W zależności od wysokości budynku i ilości kondygnacji inwestor musi zastosować w obiekcie wysokościowym windę dostępną dla wszystkich użytkowników. Jednak budynki niskie i średniowysokie nie są wyposażane w dźwigi osobowe. Duży koszt zamontowania tych urządzeń sprawia, że szczególnie starsze obiekty nie posiadają windy, które umożliwiją części użytkowników na dostanie się na wyższe kondygnacje.

 

podnośnik platformowyKoszty budowy dźwigów osobowych są zdecydowanie wyższe i już w przypadku dobowy szybów windy do obiektu cena wybudowania tego urządzenia jest nieosiągalna dla większości administratorów obiektów. Inaczej wygląda sprawa doposażenia obiektu w specjalistyczne windy przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach. Windy pozwalające pokonać jedną czy 2 kondygnacje oparte o ponośniki śrubowe to koszt kilkukrotnie niższy niż inwestycja w windę osobową podnoszoną przez silnik w szybkie.

 

Windy dla niepełnosprawnych – niskie wymagania techniczne

Poza ceną również wymagania techniczne, a więc możliwość zastosowania tych urządzeń dla niepełnosprwanych pozwala na zastosowanie wind w obiektach, których konstrukcja uniemożliwia dobudowanie szybu standardowej windy. Poznaj szczegóły dotyczące tych urządzeń na stronie http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/

Schodolazy czy windy schodowe

Posted by pozycjoner1 on April 1, 2012 at 6:10 AM

co wybrać - krzesełko schodowe czy schodołaz? Nie dysponuje prostej riposty na owe pytanie, dlatego że trzeba każdorazowo wziąć pod uwagę poszczególną sytuację konkretnej osoby. Schodołaz jest narzędziem mobilnym, nie jest montowany na stałe aż do konkretnych schodów, wymaga chociaż pomocy ludzi trzeciej. Krzesełko schodowe chociaż samo wwozi/zwozi po schodach, jest układane na stałe aż do schodów.


 

O ile więc jednostka, wymagająca wsparciu w pokonywaniu schodów, mieszka w domku jedno ewentualnie wielorodzinnym, znajduje się w miarę indywidualna (wsiądzie na fotelik) tudzież jej rozstrzygającym problemem mieszczą schody w konkretnym mieszkaniu, powinna wyselekcjonować krzesełko schodowe. Uwaga konstelacja schodów nie ma dowodzenia, dostępne mieszczą urządzenia jeżdżące zarówno po torze cnotliwym jak tudzież krzywoliniowym. W budynkach wielorodzinnych, wymagana znajduje się zgoda spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej na zamontowanie krzesełka schodowego. Schodołazy natomiast to znakomite urządzenia mobilne, które można zabrać ze sobą na przykład do samochodu i "wejść" na nim po schodach w dowolnym budynku, którego schody nie przekraczają odpowiedniego spadku (najczęśćiej 30-40 st)

Platformy schodowe w Warszawie niesprawne

Posted by pozycjoner1 on

You need Adobe Flash Player to view this content.

Do tego czasu na zajezdnia PKP we Warszawie praktycznie mogą się dostać lecz wciąż osoby o pełnej sprawności. Blisko 200-metrowe przejście podziemne które chodzi do dworca niestety nie posiada oraz jednej dziedziny dla osób niepełnosprawnych czy windy, tylko klatka schodowa. Jeżeli chodzi o platformy schodowe Warszawa raczej ma się czym chwalić i dziwne że do tej pory nikt nie zwrócił na to uwagi. Na szczęście nuże niedługo pozostanie szansa na zmianę owego stanu materyj. Warszawska Rada miejska i Komunalny Zarząd Recept ogłosił przed momentem przetarg na zaprojektowanie oraz zamontowanie dźwigów osobowych w podziemnym przejsciu prowadzącym aż do dworca. W przejściu są być osadzone dwie windy panoramiczne. Wypuszczenie ma stanowić zakończona w połowie 2014 roku oraz ma stanowić częściowo opłacona z funduszy UE. Oryginalne dźwigi na rzecz niepełnosprawnych bez wątpliwości można przelecieć do należytych inwestycji.


Rss_feed